Tenis: Nadal răzbunat. S-a impus in extremis

Rafael Nadal s-a impus la dublu, în cadrul turneului de la Beijing. Spaniolul a făcut pereche cu compatriotul Carreno-Busta şi a reuşit să câştige meciul împotriva cuplului Sock-Tomic.

Rafael Nadal reuşeşte o victorie de orgoliu la Beijing. Finala de la dublu a fost una extrem de disputată. Primul set a fost câştigat la tie break de Sok şi Tomic, scor 8-6. Nadal şi Carreno-Busta au câştigat apoi lejer setul doi, cu scorul de 6 la 2. În cele din urmă au reuşit să se impună în super tie break, însă ceva mai greu, cu scorul de 10-8.

Victoria lui Nadal vine după ce la simplu a fost eliminat în sferturi de finală de bulgarul Dimitrov.