Urmărește emisiunea live

Surpriză pe Bernabeu în derby-ul dintre Real și Barcelona

Suarez, marcatorul a două goluri pentru Barcelona

Barcelona a umilit-o pe Real chiar la Madrid, scor 4-0 pentru catalani.  Lionel Messi a evoluat din postura de rezervă după 2 luni de pauză. Suarez a deschis scorul  pe Santiago Bernabeu după doar 11 minute, iar Neymar a făcut 2-0 cu 6 minute înainte de pauză. Iniesta și-a trecut și el numele pe lista marcatorilor imediat după pauză (53). Același Suarez a închis tabela în minutul 74 din pasa lui Jordi Alba.

Real a terminat meciul în 10 oameni după ce Isco a fost eliminat în minutul 84. Este primul succes al Barcelonei la cel puțin 4 goluri în fața lui Real Madrid pe Santiago Bernabeu după cel din mai 2009, cînd catalanii s-au impus cu 6-2.

Barcelona se distanțează în fruntea clasamentului. Catalanii au 30 de puncte, în timp ce Real Madrid e pe 2, cu 24 de puncte.