Cele mai citite

Steag roșu pe litoral. 20 de turiști salvați de la înnec

Andrei Itu Autor: Andrei Itu
salvamar_67789800
Foto ilustrativ

Steagul roșu, care interzice scăldatul, este arborat în sudul litoralului Mării Negre, potrivit România TV. Însă, turiștii ignoră acest fapt.

În decursul zilei de astăzi, 20 de persoane au fost salvate de la înnec de către salvamari, în stațiunea Eforie. Aceștia recomandă turiștilor să nu intre în apă pentru că își pun viața în pericol din cauza curenților extrem de puternici. 

Cea mai recentă persoană scoasă din valurile mării a fost un copil, potrivit România TV.

Fiți la curent cu ultimele noutăți.

Urmăriți DCNews și pe Google News

Adaugă comentariu

0 caractere :: Număr maxim de caractere 1000

* Comentariile care contin limbaj vulgar vor fi suspendate

Citește mai multe din Stiri
Citește mai multe din Stiri
x close