SIMONA HALEP - SARA ERRANI LIVE TEXT, în SEMIFINALE la TORONTO 2015, de la ora 20:00

SIMONA HALEP - SARA ERRANI LIVE TEXT. Simona Halep, a doua favorită a turneului WTA de la Toronto, s-a calificat în finala acestei competiții.

VEZI ȘI: Halep a uimit în timpul meciului cu Radwanska. "E ciudat ce a făcut"

Românca a învins-o cu 6-4, 6-4 pe italianca Sara Errani, cap de serie numărul 15, într-o partidă din penultimul act, disputată sâmbătă, 15 august, de la ora 20.00.

Simona Halep va juca în finală împotriva învingătoarei din meciul Serena Williams - Belinda Bencic.

VEZI ȘI: SIMONA HALEP, PRIMA REACȚIE după meciul cu Sara Errani de la TORONTO 2015

Iată desfășurarea meciului SIMONA HALEP - SARA ERRANI:

Simona Halep s-a calificat în semifinale la Toronto 2015, după o victorie superbă reușită vineri seară în fața polonezei Agnieszka Radwanska, locul 14 WTA şi cap de serie numărul 6. Sâmbătă, Simona Halep va da piept cu italianca Sara Errani, cap de serie numărul 15. Meciul este transmis în format LIVE TEXT pe WWW.DCNEWS.RO, cu începere de la ora 20:00.

SETUL 2:

Simona Halep - Sara Errani LIVE TEXT

6-4 VICTORIE! Simona Halep a închis game-ul, reușind să se califice în finala turneului "Premier 5" de la Toronto 2015.

5-4 Românca își adjudecă game-ul, în timp ce italianca se arată deranjată de suporterii Simonei Halep care îi scandează numele.

4-4 În acest moment, scorul este egal.

4-3 Italianca o prinde din urmă pe sportiva noastră.

4-2 Încă un game pentru româncă.

3-2 Sara Errani își apără serviciul.

3-1 Românca preia din nou inițiativa pe serviciul adversarei.

Sara Errani are probleme la un deget și cere time-out medical.

2-1 Românca preia inițiativa pe serviciul italiencei.

1-1 Un schimb de backhand este câștigat de italiancă, iar Sara face rebreak-ul.

1-0 Simona Halep începe bine al doilea set.

Ora 20:55 - Începe setul 2 cu Sara Errani la serviciu.

-----------------

SETUL 1:

6-4 SIMONA HALEP CÂȘTIGĂ PRIMUL SET.

5-4 Sara Errani face față presiunii și rămâne pentru moment în set.

5-3 Până acum, Halep a câștigat cele mai multe game-uri.

4-3 Italianca salvează o minge de break și câștigă game-ul.

4-2 Simona Halep conduce acum cu 4-2.

3-2 Românca reușește să facă încă un break.

2-2 Simona Halep câștigă game-ul după mai multe schimburi epuizante.

1-2 Sportiva noastră revine excelent. Simona Halep face re-break-ul şi reintră imediat în joc.

0-2 Sara Errani câștigă pe serviciul Simonei Halep.

0-1 Sara Errani a salvat două mingi de break și s-a impus. Italianca are 1-0.

Meciul începe cu Sara Errani la serviciu.

SIMONA HALEP - SARA ERRANI LIVE TEXT. Ora 20:01 - Simona Halep și Sara Errani și-au făcut apariția pe terenul de la Toronto. După ce jucătoarele se vor încălzi timp de câteva minute, va începe partida.

SIMONA HALEP - SARA ERRANI LIVE TEXT. Nu este prima dată când se întâlnesc Simona Halep și Sara Errani. Ele s-au mai duelat de trei ori până acum.

SIMONA HALEP - SARA ERRANI LIVE TEXT. Scorul la "general" este 2-1 pentru româncă. Sportiva noastră a câștigat ultimele două întâlniri, în 2014 la Doha și în aprilie 2015 la Stuttgart. Sarra Errani are o singură victorie în fața Simonei Halep, în 2013.

SIMONA HALEP - SARA ERRANI LIVE TEXT. Sara Errani, într-un interviu acordat recent, avea numai cuvinte de laudă despre Simona Halep. "Este o jucătoare incredibilă. Anul trecut a avut o ascensiune fantastică, dar mai ales o creştere în joc impresionantă", spunea italanica.

SIMONA HALEP - SARA ERRANI LIVE TEXT. În sferturile de finală ale turneului de la Toronto 2015, Sara Errani a trecut în două seturi de jucătoarea din Ucraina, Lesia Tsurenko, 6-4, 6-4. Meciul a durat o oră și 30 de minute.

SIMONA HALEP - SARA ERRANI LIVE TEXT.  Simona Halep a învins-o în sferturile de finală de la Toronto 2015 pe Agnieszka Radwanska, scor 0-6, 6-3, 6-1.

SIMONA HALEP - SARA ERRANI LIVE TEXT. După meciul cu poloneza, sportiva noastră a spus: "La început nu îmi puteam mișca picioarele, dar am rămas concentrată. Am schimbat puțin tactica. Am încercat să stau mai mult în raliu. Ea a jucat fantastic în primul set. Însă am rămas concentrată și am luptat. Publicul a fost minunat, m-a susţinut incredibil la 0-5 şi mă simţeam datoare. Joc finale în fiecare zi aici. Fiecare meci e important pentru mine şi lupt pentru fiecare minge. Mă bucur mult că am ajuns în semifinale".

SIMONA HALEP - SARA ERRANI LIVE TEXT. Partida Simona Halep - Sara Errani este transmisă în format LIVE TEXT pe WWW.DCNEWS.RO începând cu ora 20:00.

VEZI ȘI: Simona Halep, aspru criticată. "Haideţi să fim serioşi"