Simona Halep, aspru criticată. "Haideţi să fim serioşi"

Simona Halep a înfrânt-o pe Agnieszka Radwanska cu scorul de 0-6, 6-3, 6-1, vineri, în sferturile de finală Toronto 2015. Sportiva a fost aspru criticată pentru o mișcare pe care a făcut-o în timpul partidei.

VEZI ȘI: Halep a uimit în timpul meciului cu Radwanska. "E ciudat ce a făcut"

Comentatorul postului BT Sport a criticat-o dur pe sportiva noastră.

"Haideţi să fim serioşi! Simona Halep n-are nevoie să meargă la baie acum. A stat pe teren vreo 25 de minute, iar asta cu încălzire, cu tot. E clar că aceasta e o mişcare tactică pentru a-şi scoate adversara din ritm. Pentru că, e clar, Radwanska are de pierdut din cauza acestei pauze.

E păcat că jucătoarele de top recurg la astfel de strategii, deşi WTA mereu le spune să nu facă aşa ceva. Aici vorbim şi de respectul faţă de fani. Cei care urmăresc meciul abia au văzut 25 de minute de tenis şi acum a venit o pauză, în loc să înceapă, imediat, setul doi", a spus comentatorul postului BT Sport, citat de GSP.

VEZI ȘI: SIMONA HALEP și-a aflat adversara în SEMIFINALE TORONTO 2015, de la ora 20:00