SIMONA HALEP - SARA ERRANI, în SFERTURI DE FINALĂ la STUTTGART 2015

SIMONA HALEP - SARA ERRANI. Simona Halep și-a aflat în urmă cu doar câteva minute adversara din sferturile de finală ale turneului de categorie Premier de la Stuttgart.

MECIUL SIMONA HALEP - SARA ERRANI POATE FI URMĂRIT AICI

Vezi și: Simona Halep a reușit lovitura zilei la Stuttgart - VIDEO

SIMONA HALEP - SARA ERRANI. Simona Halep a eliminat-o în turul 2 din Germania pe Garbine Muguruza, iar în sferturi o va întâlni pe italianca Sara Errani, locul 15 WTA, care a învins-o, joi, pe Zarina Diyas, locul 32 WTA.

SIMONA HALEP - SARA ERRANI. Errani a trecut de sportiva din Kazakhstan în două seturi, scor 6-4, 6-1, după o oră și 16 minute de joc.

SIMONA HALEP - SARA ERRANI. Simona Halep a jucat până acum două meciuri directe cu Sara Errani. Cele două jucătoare și-au împărțit victoriile. Italianca s-a impus în 2013, la Miami, scor 6-1, 6-0, în vreme ce sportiva noastră a câștigat în 2014, la Doha, scor, 6-2, 6-0.