SIMONA HALEP - PETRA MARTIC LIVE, în turneul de la GUANGZHOU SCOR

Simona Halep a jucat marți dimineață contra Petrei Martic în turneul de la Guangzhou.

Simona Halep a câștigat partida cu Petra Martic (128 WTA) la turneul WTA de la Guangzhou (China), dotat cu premii totale de 226.750 dolari. Sportiva noastră a câștigat meciul cu scor 6-4, 6-2.

Setul doi a fost echilibrat până la scorul de 2-2, Simona Halep luând apoi patru game-uri la rând.

Adversara Simonei Halep din turul doi al turneului de la Guangzhou va fi unguroaica, de 22 de ani, Tímea Babos, nr. 74 mondial.

Iată scorul live din timpul meciului SIMONA HALEP - PETRA MARTIC:

SETUL 2 SIMONA HALEP - PETRA MARTIC

Simona Halep a învins-o pe Petra Martic în două seturi, scor 6-4, 6-2.

Halep - Martic, 0-1.

Setul 2 a început la ora 08:08 cu Petra Martic la serviciu.

SETUL 1 SIMONA HALEP - PETRA MARTIC

Simona Halep a câștigat primul set în fața Petrei Martic cu scor 6-4. Românca a dominat primul set, deși a avut câteva probleme pe propriul serviciu.

Halep - Martic, 6-4.

Halep - Martic, 5-4.

Halep - Martic, 4-3.

Halep - Martic, 2-1.

Halep - Martic, 2-0.

Halep - Martic, 1-0.

Meciul a început la ora 07:20 cu Petra Martic la serviciu.

SIMONA HALEP - PETRA MARTIC LIVE. Petra Martic, adversara Simonei Halep din primul tur al întrecerii WTA de la Guangzhou, China, este o jucătoare modestă, aflată pe locul 128 în clasamentul mondial al tenisului feminin.

SIMONA HALEP - PETRA MARTIC LIVE. Cu toate acestea, în singura lor întâlnire, Petra Martic a înfrânt-o pe Simina Halep. A fost 6-3, 5-7, 7-5 pentru croata obișnuită cu turneele ITF, în 2011, la Copenhaga, pe hard, când Simona Halep încă nu începuse ascensiunea în ierarhia mondială.

SIMONA HALEP - PETRA MARTIC LIVE. Petra Martic, la Guangzhou, a jucat două meciuri în calificări, reușind să le învingă pe Anna Morgina (6-1, 6-1) și Fangzhou Liu (4-6, 7-5, 6-4). La US Open, Petra Martic a fost învinsă în ultimul tur al calificărilor de Maria Sakkari, scor 4-6, 4-6.

VEZI ȘI: MONICA NICULESCU - YULIA PUTINTSEVA, meci fabulos câștigat de româncă