SIMONA HALEP A ABANDONAT în optimi la 's-Hertogenbosch, după ce câștigase primul set

SIMONA HALEP LA 'S-HERTOGENBOSCH. Românca SIMONA HALEP A ABANDONAT, miercuri, în optimile de finală ale Turneului de la 'S-HERTOGENBOSCH, din cauza durerilor puternice resimțite la umărul drept. SIMONA HALEP câștigase primul set (7-5) cu nemțoiaca Annika Beck și era condusă cu 2-3 în actul secund, moment în care a decis să abandoneze partida.

UPDATE: SIMONA HALEP A ABANDONAT din cauza durerilor tot mai puternice pe care le-a resimțit la umărul drept. Este al patrulea turneu la care jucătoarea româncă de pe LOCUL 3 WTA a abandonat, după cele de la Dubai, Miami și Roma.

UPDATE: Annika Beck e în continuare la conducere. Are 2-3.

UPDATE: Nemțoaica a revenit și conduce cu 1-2 în setul al doilea.

UPDATE: SIMONA HALEP a început bine setul secund, cu un break. Românca are 1-0 și servește.

UPDATE: SIMONA HALEP a revenit fantastic și s-a impus în primul set cu Annika Beck, scor 7-5.

UPDATE: Românca a făcut break, are 6-5 și servește pentru câștigarea setului.

UPDATE: SIMONA HALEP a revenit și a egalat. E 5-5.

UPDATE: E 4-5 pentru nemțoiacă și HALEP servește.

UPDATE: SIMONA HALEP a făcut break. E 3-4 pentru Beck și românca servește.

UPDATE: Românca este condusă cu 2-4, iar Annika Beck servește.

UPDATE: La 0-3 pentru Annika Beck, SIMONA HALEP a câștigat primul game. Nemțoaica are 1-3.

UPDATE: Nemțoaica a început mai bine partida și o conduce cu 0-2 pe SIMONA HALEP în primul set.

UPDATE: Meciul dintre SIMONA HALEP și Annika Beck a fost devansat și este programat să înceapă în jurul orei 19:15.

-------------------

Știrea inițială:

SIMONA HALEP joacă, miercuri, de la ora 18:30, cu nemțoiaca Annika Beck, pentru calificarea în sferturile de finală ale Turneului de la 'S-HERTOGENBOSCH, iar DCNews vă va ține la curent cu desfășurarea partidei.

Românca de pe LOCUL 3 WTA joacă în ultima competiție de pregătire înainte de WIMBLEDON, al treilea turneu de Mare Șlem al anului, care se va desfăşura în perioada 23 iunie - 7 iulie. SIMONA HALEP participă la Turneul de pe iarbă de la 'S-HERTOGENBOSCH, acolo unde s-a impus în 2013 și unde ieri s-a calificat în optimile de finală, după ce a trecut de Olga Govorţova din Belarus, locul 110 WTA.

Vezi și: SIMONA HALEP - Olga Govorţova 7-5, 6-2 în turneul de la 's-Hertogenbosch

SIMONA HALEP o întâlnește pe Annika Beck, locul 55 WTA, în optimile turneului olandez dotat cu premii totale în valoare de 250.000 de dolari. Dacă va trece de nemțoaică, SIMONA HALEP va juca în sferturile de finală cu Magdalena Rybarikova.

SIMONA HALEP şi Annika Beck s-au mai întâlnit de două ori de-a lungul timpului, ambele partide fiind câştigate de românca de pe LOCUL 3 WTA: 6-1, 2-6, 6-3 la Hertogenbosch 2013 (iarbă) şi 6-4, 6-1 la Doha 2014 (hard).