SIMONA HALEP la ROLAND GARROS. Adelin Petrișor propunere șoc făcută lui Oprescu

adelin petrisor

Adelin Petrișor i-a făcut lui Sorin Oprescu o propunere interesantă după finala Roland Garros dintre Simona Halep și Maria Sharapova.

ȘAm vorbit cu un colaborator al primarului Sorin Oprescu si i-am sugerat sa organizeze o parada pentru Simona Halep , cu autocar descoperit, colantat si tot tacamul. Cred ca nu doar fotbalistii si politicienii pot sa se bucure de bai de multime. Voi ce ziceti? Daca sunteti de acord, distribuiti ideea si poate se materializeaza", a scris Adelin Petrișor pe Facebook.

SIMONA HALEP a jucat, sâmbătă, finala de la ROLAND GARROS, cu MARIA SHARAPOVA, și, chiar dacă a pierdut meciul, ea a câștigat inimile tuturor iubitorilor sportului alb.

VEZI ȘI: De ce a plâns Simona Halep la Roland Garros

SIMONA HALEP la ROLAND GARROS. Simona Halep, cap de serie numărul 4, a pierdut finala, fiind învinsă, cu scorul de 6-4, 6-7 (5), 6-4, de rusoaica MARIA SHARAPOVA, însă prezenţa în ultimul act al competiţiei de la Paris a propulsat-o pe Halep pe locul 3 în clasamentul mondial la tenis feminin.

Finala de la Roland Garros, ediţia 2014, este prima din ultimii 13 ani care s-a disputat în trei seturi.