SIMONA HALEP - KRISTINA MLADENOVIC LIVE TEXT, în TURUL 2 de la CINCINNATI 2015

SIMONA HALEP - KRISTINA MLADENOVIC LIVE TEXT. Simona Halep a câștigat partida cu Kristina Mladenovici, după 2 ore și 50 de minute. Sportiva noastră s-a impus în trei seturi, scor 7-5, 5-7, 6-4. Spre finalul primului set, jucătoarea din Franța a acuzat dureri la gleznă, iar din acel moment jocul ei a scăzut.

Aceasta a fost prima victorie a Simonei Halep în fața franțuzoaicei. Kristina Mladenovici a câștigat ambele dispute cu sportiva noastră.

VEZI ȘI: SIMONA HALEP, reacție după meciul cu KRISTINA MLADENOVIC în CINCINNATI 2015

Iată desfășurarea meciului SIMONA HALEP - KRISTINA MLADENOVIC

SETUL 3

SIMONA HALEP - KRISTINA MLADENOVIC LIVE TEXT

6-4 VICTORIE PENTRU SIMONA HALEP ÎN FAȚA KRISTINEI MLADENOVICI.

Time-out medical, după ce Kristina Mladenovic are unele dureri.

5-4 Deși are dureri musculare din ce în ce mai mari, iată că sportiva din Franța câștigă game-ul.

5-3 Simona Halep câștigă foarte ușor serviciul, în timp ce franțuzoaica acuză dureri musculare.

4-3 Halep câștigă pe serviciul adversarei.

3-3 Break Mladenovic! Halep își pierde la 0 serviciul.

3-2 Jucătoarele par din ce în ce mai obosite, iar șansa unui break scade cu fiecare game.

3-1 Simona reușește să aibă un game liniștit, câștigat la 15.

2-1 Kristina Mladenovic își câștigă serviciul, dar are în continuare un break de recuperat.

2-0 Halep revine de la 15-40 și își câștigă serviciul.

1-0  Primul game din setul trei este câștigat de Simona Halep. Cu toate acestea, jocul sportivei noastre nu funcționează așa cum ar trebui.

Ora 20:30 Începe setul decisiv cu Kristina Mladenovic la serviciu.

-------------------

SETUL 2

5-7 Kristina Mladenovic câștigă setul. Simona Halep a explodat și a dat cu racheta de pământ. Urmează setul decisiv.

(w670)

5-6 Setul 2 este condus de jucătoarea din Franța, Halep servește pentru a rămâne în set.

5-5 Kristina Mladenovic a egalat la 5, în setul 2, deși Simona Halep a avut meciul în mână.

5-4 Franțuzoaica a salvat o minge de meci și a reușit să își câștige serviciul.

5-3 Românca se distanțează la 5-3. Mladenovici servește pentru a rămâne în meci.

4-3 Halep conduce acum cu 4-3. Ea a câștigat trei game-uri consecutive.

3-3 Simona Halep a surprins-o pe adversară cu o serie de lovituri lungi și iată că românca egalează scorul.

2-3 Halep devine din ce în ce mai agresivă și reușește să câștige rapid serviciul.

1-3 Sportiva noastră este foarte nervoasă și își pierde serviciul.

1-2 Simona Halep are o minge de break, dar Kristina Mladenovic o anulează cu un serviciu.

1-1 Simona Halep egalează scorul, după un game câștigat la 15.

0-1 Jucătoarea din Franța nu a avut emoții și a început bine setul al doilea.

Ora 19:29 - începe setul 2 cu franțuzoiaca la serviciu.

-------------

SETUL 1

7-5 Primul set a fost câștigat de SIMONA HALEP.

6-5 Sportiva noastră câștigă încă un game. Are încă o șansă să câștige setul cu serviciul.

5-5 Simona Halep putea închide acest set, dar și-a pierdut iar serviciul. Jucătoarea din Franţa acuză dureri la piciorul drept şi a cerut intervenţia fizioterapetului.

5-4 Simona Halep conduce partida. Sportiva noastră servește pentru închiderea primului set.

4-4 Sportiva noastră scapă în afara terenului o dreaptă puternică și își pierde serviciul.

4-3 Simona Halep conduce din nou pe tabelă.

3-3 Franțuzoaica egalează scorul.

3-2 Kristina Mladenovic își adjudecă încă un game.

3-1 Fără nicio emoție, Simona Halep mai câștigă un game.

2-1 Franțuzoiaca bifează și ea primul game. Românca a avut trei mingi de break, dar le-a pierdut pe toate, iar adversara ei a revenit.

2-0 Simona Halep face 2-0 în fața franțuzoaicei, sportiva pe care nu a învins-o niciodată până acum în dățile când s-au întâlnit.

1-0 Debut foarte bun pentru Simona Halep.

Începe meciul cu Kristina Mladenovic la serviciu.

UPDATE 18:22 Simona Halep și Kristina Mladenovic și-au făcut apariția pe teren. După ce jucătoarele se vor încălzi timp de câteva minute, va începe meciul.

UPDATE 18:02 - Simona Halep, locul 3 WTA, va juca după ora 18:30 cu Kristina Mladenovic, locul 40 WTA, în turul II al turneului de la Cincinnati, în direct pe Dolce Sport. Meciul, care era programat la ora 18:00, va începe cu întârziere din cauza ploii. Rămâneți pe WWW.DCNEWS.RO pentru LIVE UPDATE.

Știrea inițială:

Simona Halep, locul 3 WTA, va evolua, miercuri, la Cincinnati, împotriva franțuzoaicei Kristina Mladenovic, locul 40 WTA, în turul II al turneului de categorie Premier 5. Meciul este transmis în format LIVE TEXT pe WWW.DCNEWS.RO.

SIMONA HALEP - KRISTINA MLADENOVIC LIVE TEXT. Deși s-a simțit foarte rău în finala de la Toronto 2015 și a fost nevoită să abandoneze partida, iată că Simona Halep și-a găsit forța să meargă mai departe, iar miercuri, 19 august, o vom vedea la Cincinnati împotriva franțuzoaicei Kristina Mladenovic. Anul trecut, la Cincinnati, Simona Halep a ajuns până în sferturi de finală, acolo unde a fost învinsă de Maria Sharapova.

SIMONA HALEP - KRISTINA MLADENOVIC LIVE TEXT. În turul inaugural de la Cincinnati, Kristina Mladenovic, 22 de ani, a trecut cu scorul de 6-2, 6-1 de Daniela Hantuchova din Slovacia, locul 68 WTA, beneficiară a unui wild card. Partida a durat doar 56 de minute.

VEZI ȘI: CINCINNATI 2015: Maria Sharapova s-a retras! SIMONA HALEP poate reveni pe locul 2 WTA

SIMONA HALEP - KRISTINA MLADENOVIC LIVE TEXT. Simona Halep este calificată direct în turul secund, în calitate de cap de serie numărul 3.

SIMONA HALEP - KRISTINA MLADENOVIC LIVE TEXT. Turneul de la Cincinnati este foarte important pentru româncă. Ea poate reveni pe locul 2 mondial, chiar înaintea stabilirii capilor de serie pentru ultimul turneu de Grand Slam al anului, de la US Open. Pentru acest lucru, ea trebuie să joace finala de la Cincinnati, după ce Maria Sharapova s-a retras.

SIMONA HALEP - KRISTINA MLADENOVIC LIVE TEXT. Nu este prima dată când se întâlnesc Simona Halep și Kristina Mladenovic. Ele s-au mai duelat de două ori până acum.

SIMONA HALEP - KRISTINA MLADENOVIC LIVE TEXT. Kristina Mladenovic a câștigat ambele partide disputate cu Simona Halep. Sportiva noastră a fost învinsă în 2014, în primul tur al turneului de la Paris, cu scorul de 7-6 (1), 6-4, iar anul acesta, în iunie, cu scorul de 2-6, 6-0, 7-6 (4), în sferturile de finală de la Brimingham.

VEZI ȘI: SIMONA HALEP a făcut anunțul decisiv privind participarea la CINCINNATI 2015

SIMONA HALEP - KRISTINA MLADENOVIC LIVE TEXT. După victoria din iunie 2015, Kristina Mladenovic avea numai cuvinte de laudă despre Simona Halep. Franțuzoaica spunea despre sportiva noastră că este incredibilă. "Simona este o jucătoare incredibilă şi este fantastic cum am reuşit să câştig setul doi şi apoi pe al treilea. Simona a jucat foarte solid în primul set, ei i-au intrat loviturile, mie nu prea. Mi-a fost dificil să mă acomodez, să îmi intru în ritm, am avut senzaţia că soarele îmi vine direct în faţă, dar apoi, ea mi-a oferit o şansă, cu greşelile neforţate. Mi-am găsit ritmul. Mă bucur enorm că în final am reuşit să joc la cel mai înalt nivel", spunea Kristina Mladenovic despre Simona Halep.

SIMONA HALEP - KRISTINA MLADENOVIC LIVE TEXT. Partida Simona Halep - Kristina Mladenovic este transmisă în format LIVE TEXT pe WWW.DCNEWS.RO începând cu ora 18:00.