SIMONA HALEP - KATERINA SINIAKOVA LIVE TEXT finala SHENZHEN 12:50

Simona Halep a câștigat finala de la Shenzhen (China) după ce a învins-o pe Katerina Siniakova în trei seturi cu scorul de 6 - 1, 2 - 6, 6 - 0. Simona Halep şi-a confirmat statutul de lider mondial şi principală favorită, impunându-se după o oră şi 13 minute, la capătul a trei seturi, dintre care două dominate categoric.

VEZI ȘI: Românii, REVOLTAȚI după ce a pățit Simona Halep la Shenzhen

SIMONA HALEP - KATERINA SINIAKOVA - SETUL 3 LIVESCORE: Simona Halep a câștigat setul trei.

0 - 0

SIMONA HALEP - KATERINA SINIAKOVA - SETUL 2 LIVESCORE: Setul doi a fost adjudecat de Katerina Siniakova.

0 - 0

SIMONA HALEP - KATERINA SINIAKOVA - SETUL 1 LIVESCORE: SIMONA HALEP și-a nimicit adversara după aproximativ 22 minute de joc. Scorul este de 6 - 1.

A început meciul!

UPDATE 12:10: Organizatorii s-au răzgândit din nou. Meciul va începe la ora 12:20.

UPDATE 11:44: Din cauza ploii, organizatorii turneului au decis să mute în sală finalele de la simplu și de la dublu. Conform ultimelor informații, meciul va debuta la ora 12:00. Vestea proastă este că meciurile nu vor fi televizate deoarece sala în care se joacă nu are condiții pentru filmare. Acest lucru înseamnă că românii nu vor mai putea să vadă, la televizor, meciurile de astăzi ale Simonei Halep. Stați pe WWW.DCNEWS.RO! Vom transmite, în format LIVE SCORE, partida.

UPDATE 11:05: Partida a fost mutată la 11:30.

UPDATE 11:00: Organizatorii au transmis că meciul va începe la ora 11:15.

UPDATE 10:45: Din păcate, meciul a fost, din nou, reprogramat. Ploaia continuă să dea bătăi de cap, așa că... mai devreme de ora 11:00, nici vorbă să înceapă partida.

UPDATE 10:01: Ploaia a reînceput la Shenzhen. Partida ar putea să înceapă în jurul orei 10:45.

UPDATE 09:40: Organizatorii turneului de la Shenzhen lucrează pentru îndepărtarea apei de pe teren.

UPDATE 09:30: Continuă să plouă. Partida nu va începe mai devreme de 10:00.

UPDATE 09:00: Meciul nu va începe mai devreme de ora 09:30. Ploaia continuă să cadă. Rămâne de văzut dacă ora va fi, din nou, schimbată.

UPDATE 08:00: Meciul dintre Simona Halep și Katerina Siniakova a fost reprogramat pentru ora 09:00 din cauza vremii. Stați pe WWW.DCNEWS.RO pentru a afla ce urmează să se întâmple cu partida româncei. Ploaia nu a permis disputarea meciului la ora stabilită inițial.

---

SIMONA HALEP - KATERINA SINIAKOVA LIVE TEXT finala SHENZHEN. Simona Halep, principala favorită, a trecut în penultimul act de Irina Begu, cu 6-1, 6-4. Katerina Siniakova a învins-o în semifinale pe rusoaica Maria Şarapova cu 6-2, 3-6, 6-3 după aproape două ore de joc în faţa rusoaicei (30 ani, 60 WTA).

SIMONA HALEP - KATERINA SINIAKOVA LIVE TEXT finala SHENZHEN. Nu este prima dată când Simona Halep se întâlnește cu Katerina Siniakova.

SIMONA HALEP - KATERINA SINIAKOVA LIVE TEXT finala SHENZHEN. Simona Halep şi Katerina Siniakova s-au mai duelat anul trecut, în optimi la Shenzhen, când aceasta din urmă s-a impus cu 6-3, 4-6, 7-5, iar ulterior a câştigat titlul.

SIMONA HALEP - KATERINA SINIAKOVA LIVE TEXT finala SHENZHEN. Sâmbătă va fi o zi importantă, dar și grea pentru Simona Halep pentru că are de jucat două meciuri. Katerina Siniakova şi Barbora Krejcikova vor fi adversarele româncelor Simona Halep şi Irina Begu în finala probei de dublu a turneului WTA de la Shenzhen (China).

SIMONA HALEP - KATERINA SINIAKOVA LIVE TEXT finala SHENZHEN. În semifinale, Katerina Siniakova şi Barbora Krejcikova, principalele favorite, au trecut de cuplul Lesley Kerkhove (Olanda)/Lidia Morozova (Belarus) în trei seturi, 7-5, 3-6, 10-4, după o oră şi 24 de minute.

SIMONA HALEP - KATERINA SINIAKOVA LIVE TEXT finala SHENZHEN. Până se va juca finala la dublu, stați pe WWW.DCNEWS.RO pentru a afla cum se va desfășura partida dintre Simona Halep și Katerina Siniakova. Meciul începe la ora 08:00 și va fi transmis în format LIVE TEXT pe WWW.DCNEWS.RO.