Cele mai citite

Șef al ANAF Râmnicu Sărat, trimis în judecată pentru trafic de influență

Fostul șef al Fiscului din Râmnicu Sărat a fost trimis în judecată de procurorii DNA. Teodor Badea, fost director al Administraţiei Finanţelor Publice este acuzat de  trafic de influenţă. 

Procurorii susțin că a pretins bani pentru ca inspectorii fiscali din subordinea lui să aplice sancţiuni mai uşoare unei societăţi.  Potrivit DNA, în perioada martie - aprilie 2011, inculpatul Teodor Laurenţiu Badea, în calitate de şef al Administraţiei Finanţelor Publice Râmnicu Sărat, judeţul Buzău, funcţie pe care a deţinut-o până în luna iulie 2011, a pretins şi primit, de la o persoană denunţătoare, suma de 10.000 de lei şi alte bunuri materiale estimate la 600 de lei, pentru a interveni pe lângă directorul executiv adjunct din cadrul Direcţiei Generale a Finanţelor Publice Buzău astfel încât inspectorii care efectuau inspecţia fiscală generală la o persoană fizică autorizată, rudă a denunţătoarei, să stabilească în sarcina acesteia obligaţii fiscale mai mici decât cele reale.

Fiți la curent cu ultimele noutăți.

Urmăriți DCNews și pe Google News

Adaugă comentariu

0 caractere :: Număr maxim de caractere 1000

* Comentariile care contin limbaj vulgar vor fi suspendate

Citește mai multe din Stiri
Citește mai multe din Stiri
x close