Cele mai citite

Rafael Nadal ratează şi Wimbledonul. Anunţul făcut de jucător

rafael_nadal_wimbledon_91684500

Rafael Nadal, nr. 4 mondial, a anunțat că nu va participa la turneul de la Wimbledon, al treilea de Mare Șlem al anului (27 iunie - 10 iulie), din cauza accidentării la încheietura mâinii stângi.

"Vreau să vă anunț că după ce mi-am consultat medicul și văzând rezultatele examenelor medicale, nu voi putea participa la următoarea ediție de la Wimbledon", a scris Rafael Nadal pe pagina sa de Facebook.

Accidentarea la încheietura mâinii stângi l-a constrâns de altfel pe tenismanul spaniol să se retragă de la Roland Garros, la sfârșitul lunii mai, înaintea meciului pe care urma să-l dispute în turul 3.


Fiți la curent cu ultimele noutăți.

Urmăriți DCNews și pe Google News

Adaugă comentariu

0 caractere :: Număr maxim de caractere 1000

* Comentariile care contin limbaj vulgar vor fi suspendate

Citește mai multe din Sport
Citește mai multe din Sport
x close