€ 5.0918
|
$ 4.3226
|
Curs valutar: € 5.0918
|
$ 4.3226
 

Radu Tudor, mesaj pentru fumători, după ce Iohannis a promulgat Legea antifumat

agerpres_6968323_52511100_39823100

Radu Tudor se declară încântat de faptul că Legea care interzice fumatul în spațiile închise a fost promulgată de președintele Klaus Iohannis și îi anunță pe fumători ce va face începând din 15 martie, la intrarea și la ieșirea din restaurant.

Presedintele Klaus Iohannis a promulgat legea votata de Parlament care prevede interzicerea fumatului in spatiile inchise. Consider aceasta masura una a civilizatiei, curateniei si respectului fata de aproapele tau. Masura intra in vigoare la 15 Martie.

Dezbaterea e inca uriasa : fumatorii jignesc pe nefumatori, ar vrea sa inhalam toti acelasi fum periculos si nesanatos. Nefumatorii la randul lor exagereaza in neintelegerea fata de cei care nu se pot lasa de acest viciu.

Ideea e urmatoarea : nicaieri in lumea civilizata nu se fumeaza in restaurante, cladiri de birouri. Fumatorii nu agreseaza nefumatorii cu aerul pe care-l polueaza. Nu trebuie nimeni sa fie obligat sa inhaleze substantele chimice prezente in fumul de tigara daca nu doreste. Pentru fumatori exista locuri special amenajate, pe terase, in aer liber. La cateva secunde distanta de scaunul biroului lor.

Demult imi doream sa nu se mai fumeze (si) in restaurante, acolo unde plamanii si hainele se incarca puternic de fum de tigara, indiferent daca vrei sau nu acest lucru.

Asadar, respect fumatorii care ma respecta si pe mine.

Am sa-i salut respectuos la intrarea si la iesirea din restaurant.

Din 15 martie !", a scris Radu Tudor pe blogul personal, la scurt timp după ce Legea antifumat a fost promulgată de președintele Iohannis.

[citeste si]

Google News icon  Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News

Adaugă comentariu

0 caractere :: Număr maxim de caractere 1000

* Comentariile care contin limbaj vulgar vor fi suspendate

 
 
 
 
 
SONDAJ DE OPINIE
Închide
În plină criză economică și petrolieră, PSD ar trebui să iasă de la guvernare?
Da
Nu
Trimite răspunsul
x close