Cele mai citite

Protest Sanitas în Capitală. Sindicaliștii îi cheamă pe angajați să își apere drepturile

Dana Mihai Autor: Dana Mihai
Protest Sanitas în Capitală. Sindicaliștii îi cheamă pe angajați să își apere drepturile
Protest Sanitas în Capitală. Sindicaliștii îi cheamă pe angajați să își apere drepturile

Federația Sanitas din România îi cheamă pe angajații din sănătate și asistență socială să participe la mitingul programat pe 3 iunie, la București.

Într-un mesaj publicat pe Facebook, reprezentanții organizației susțin că este momentul ca lucrătorii din sistem să își apere drepturile și să transmită un mesaj de unitate în fața măsurilor pe care le consideră nedrepte.

"Dragi colegi!

Este momentul să demonstrăm că lucrătorii din sănătate și asistență socială nu acceptă să suporte costul unor decizii nedrepte.

Vino alături de noi la București, la mitingul Sanitas din 3 iunie ! Vino să ne apărăm drepturile prin unitate și implicare. Împreună suntem o forță!", a scris Federația Sanitas din România, pe Facebook.

Fiți la curent cu ultimele noutăți.

Urmăriți DCNews și pe Google News

Adaugă comentariu

0 caractere :: Număr maxim de caractere 1000

* Comentariile care contin limbaj vulgar vor fi suspendate

x close