€ 5.0919
|
$ 4.3707
|
Curs valutar: € 5.0919
|
$ 4.3707
 

Primar din Cluj bătut în curtea școlii

politie_masina_08593600 Poliție
 

Un primar din Cluj a fost bătut crunt în curtea școlii.

Valer Sașa, primarul localității Tritenii de Jos, din județul Cluj, a declarat că a fost bătut în curtea școlii în seara de 19 ianuarie, de doi tineri. 

Citește și: Poleiul face victime în Capitală. Două persoane au rămas fără picioare

Agresiunea, care a avut loc în jurul ore 22.00, a devenit subiectul unei anchete a oamenilor legii, conform turdanews.net.

”Un bărbat de 56 de ani din comuna Tritenii de Jos a reclamat faptul că în seara zilei de 19.01. a.c. ar fi fost victima unei agresiuni comisă împotriva sa de către doi tineri, agresiune comisă în curtea școlii din localitate.

Bărbatul a fost transportat la spital pentru acordarea de îngrijiri medicale.

A fost înregistrat dosar penal sub aspectul comiterii infracțiunii de lovire sau alte violențe.

Polițiștii continuă cercetările în vederea identificării tuturor celor implicați.”, a transmis IPJ Cluj pentru sursa citată.

Citește și: Platforma Unionistă Acțiunea 2012, o nouă conducere. George Simion: Azi am predat ștafeta

Google News icon  Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News

Comentarii

Pentru a vedea sau a publica comentarii, te rugăm să te autentifici în Facebook.
 
 
 
 
 
x close