Cele mai citite

Poliția olandeză pune camere și radare în funcție de datele provenite de la GPS-urile șoferilor

TomTom

Poliția olandeză folosește datele care provin de la clienții furnizorului de servicii de navigare Tom Tom pentru a situa camere și radare în zonele în care se obișnuiește să se circule cu viteză excesivă, informează compania într-un e-mail către clienți.

TomTom a explicat că cedează polițiștilor, în mod anonim, datele înregistrate pe navigatoarele clienților, cu scopul de a crește fluiditatea și siguranța traficului. În momentul în care un client se conectează la navigator, informațiile privind traiectoria sa se înmagazinează prin diverse aplicații.

Fiți la curent cu ultimele noutăți.

Urmăriți DCNews și pe Google News

Adaugă comentariu

0 caractere :: Număr maxim de caractere 1000

* Comentariile care contin limbaj vulgar vor fi suspendate

Citește mai multe din Internațional
Citește mai multe din Internațional
x close