Politehnica Iaşi - Concordia Chiajna rezultat final, în Play-Out

Politehnica Iaşi - Concordia Chiajna, a fost primul meci de luni în etapa a 6-a de Play-Out.

Politehnica Iaşi a remizat acasă cu Concordia Chiajna, scor 1-1 (0-1), într-un meci care a avut loc luni în etapa a 6-a a fazei play-out a Ligii I de fotbal.

Ilfovenii au deschis scorul în minutul 43, când Cristescu a fructificat o pasă a lui Bawab, după o gafă a lui Sin. Gazdele au egalat în primul minut al primei reprize, prin Enoh, în urma pasei lui Platini.

Chiajna, cu o exprimare rudimentară, a fost periculoasă în startul partidei, prin acelaşi Cristescu (min. 6). Ieşenii, fără victorie acasă în play-out, au avut mai multe şanse de gol, mai ales dubla ocazie a lui Gardoş şi Enoh (min. 71). Tot Gardoş a avut o bară în min. 90+2.

În etapa trecută, Concordia a învins-o pe Dunărea Călăraşi (3-0) şi a pus capăt unei serii de 19 meciuri fără victorie în Liga I.

Politehnica Iaşi are 24 de puncte şi este pe locul 3 în play-out. Concordia rămâne pe locul 8, ultimul, cu 15 puncte.

CSM Politehnica Iaşi - CS Concordia Chiajna 1-1 (0-1)

Stadion Emil Alexandrescu - Iaşi
Au marcat: Lewis Enoh (46), respectiv Marian Cristescu (43)
Arbitru: Iulian Călin (Ştefăneşti); arbitri asistenţi: Gabriel Sabin Stroe (Piteşti), Marius Badea(Râmnicu Vâlcea); arbitru de rezervă: Cătălin Popa (Piteşti)
Observatori: Marian Salomir (Cluj-Napoca) - CCA, Ion Căţoi (Bucureşti) - LPF.

VAR în Liga I din România - anunțul LPF. "Soluții sunt, dar sunt și probleme..."