Cele mai citite

Polițist înjunghiat Suceava. Ucigașul, arestat preventiv

Autor: Ema Apostu
politia_romana_thumb2_11221800

Ucigașul polițistului ucis într-o gară din Suceava, Sorin Vezeteu, a fost arestat preventiv pentru 30 de zile, transmite Realitatea Tv.

Bărbatul riscă să își petreacă următorii 25 de ani în spatele gratiilor.

Potrivit primelor date ale anchetei, tânărul l-ar fi atacat cu un cuţit, apropiindu-se prin spate pe poliţist, şi l-a înjunghiat, provocându-i mai multe răni la gât şi pe corp. Martorii au relatat că poliţistul a încercat să se apere, dar nu a avut nicio şansă, în condiţiile în care, deşi era doborât la pământ, agresorul continua să-l înjunghie. 

Potrivit unor surse oficiale, tânărul de 23 de ani ar fi recidivist, acesta executând o condamnare pentru acte de violenţă în Spania. El se întorsese recent acasă. 

Sorin Viziteu avea 38 de ani şi era tatăl a doi copii, unul în vârstă de 5 ani şi altul de 7 ani, relatează Agerpres.

[citeste si]

Fiți la curent cu ultimele noutăți.

Urmăriți DCNews și pe Google News

Adaugă comentariu

0 caractere :: Număr maxim de caractere 1000

* Comentariile care contin limbaj vulgar vor fi suspendate

Citește mai multe din Stiri
Citește mai multe din Stiri
x close