Probleme de trafic pe DN2, în judeţul Buzău, ca urmare a apei care a inundat carosabilul, după o ploaie torenţială.
"La această oră plouă torențial pe DN 2 km 131 - km 152, județul Buzău iar traficul se desfășoară îngreunat din cauza cantităților mari de apă depuse pe carosabil.
Lucrătorii DRDP București patrulează permanent și acționează pentru asigurarea scurgerii apei și curățarea drumului. Vă rugăm circulați cu atenție!", transmite Direcţia Regională de Drumuri şi Poduri Bucureşti.
Foto: DRDP Bucureşti
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News
de Liana Ganea