Cele mai citite

O româncă și fiul ei, suspecții unei spargeri de milioane. Ce greșeală le poate aduce închisoarea

ciocan-judecator_02192100

Poza unei românce care practica sexul comercial în Marea Britanie și care purta un lănțișor de aur furat în spargerea casei Tamarei Ecclestone a fost prezentată unui juriu.

Conform Daily Mail, Maria Meșter, în vârstă de 47 de ani, este acuzată că a făcut parte din „echipa de susținere” a hoților care au spart vila moștenitoarei F1, furând bijuterii de 28 milioane euro, în decembrie 2019. Ea și fiul său barman, Emil-Bogdan Savastru, au fost surprinși de camere de supraveghere alături de infractori, la câteva zile înainte de spargere.

Într-o transcriere a audierilor de atunci, Meșter a spus într-un limbaj greu de reprodus că nu a avut de-a face cu jaful casei de 80 milioane euro. Totuși, românca a urcat pe Facebook o poză în care purta un lănțișor despre care se presupune că a fost furat din vila lui Ecclestone. În plus, fiul ei a fost prins cu un ceas Tag Heuer și cu o geantă Louis Vuitton similare cu cele furate după spargere, plănuind să plece în Japonia.

Fiți la curent cu ultimele noutăți.

Urmăriți DCNews și pe Google News

Adaugă comentariu

0 caractere :: Număr maxim de caractere 1000

* Comentariile care contin limbaj vulgar vor fi suspendate

Citește mai multe din Stiri
Citește mai multe din Stiri
x close