Cele mai citite

Nou azil al groazei, în Sectorul 4. Persoane cazate în subsolul clădirii, pe saltele

azilele-groazei_05997000
Foto: Freepik

Un nou azil al groazei a fost descoperit în Sectorul 4.

Un nou azil al groazei a fost descoperit în Sectorul 4 al Capitalei. Mai multe persoane erau cazate în subsolul clădirii, pe jos, pe niște saltele, așezate una lângă alta, conform Antena 3 CNN.

Administratorul azilului a spus că respectiva clădire se află în renovări și de aceea a fost nevoie să-i mute pe vârstnici în subsol, pe jos.

Mai multe azile au fost descoperite în această vară în Capitală și în împrejurimi, dar și în alte orașe ale țării. Într-una dintre aceste unități, în Voluntari, oamenii erau ținuți în sere, pe saltele.

18 vârstnici au fost găsiți pe saltele și pe o canapea. 

Anunțul a fost făcut de o persoană care a sunat la 112.

CITEȘTE ȘI        -      EXCLUSIV  Teroare la azilele de bătrâni din Voluntari. Cine are competență? Direcția de Asistență Socială Voluntari ne spune că ei nu! La fel și Ministerul Familiei

Fiți la curent cu ultimele noutăți.

Urmăriți DCNews și pe Google News

Adaugă comentariu

0 caractere :: Număr maxim de caractere 1000

* Comentariile care contin limbaj vulgar vor fi suspendate

Citește mai multe din Stiri
Citește mai multe din Stiri
x close