Cele mai citite

Muncitorii care vor primi mai puțini bani

muncitori_constructii_straini_19944000
Imagine cu rol ilustrativ

O nouă Ordonanță de urgență ar putea duce la o reducere a veniturilor pentru o anumită categorie de muncitori. 

Noi reguli pentru angajatorii care folosesc zilieri. Printr-o Ordonanță de urgență, Guvernul obligă firmele care recurg la această forță de muncă să plătească contribuția la pensii (CAS).

Dar, dacă zilierului nu îi este majorată remunerația brută, el riscă să rămână cu mai puțini bani în buzunar.

VEZI ARTICOLUL INTEGRAL PE DCBUSINESS.RO

Fiți la curent cu ultimele noutăți.

Urmăriți DCNews și pe Google News

Adaugă comentariu

0 caractere :: Număr maxim de caractere 1000

* Comentariile care contin limbaj vulgar vor fi suspendate

Citește mai multe din Stiri
Citește mai multe din Stiri
x close