Cele mai citite

Mai mulți soldați ruși au murit după ce au fost otrăviți. Soldații au mâncat la o cafenea din Ucraina

soldati-trupa_74685600
Sursa foto: https://www.freepik.com/, @nikitabuida

Soldații ruși au murit după ce mâncarea pe care au comandat-o la o cafenea din Ucraina a fost otrăvită.

Mai mulți soldați ruși care au mâncat la o cafenea din Melitopol, Ucraina, au murit din cauza mâncării otrăvite.

Ivan Fedorov, primarul orașului Melitopol din sud-estul Ucrainei, a discutat incidentul la televiziunea națională, a relatat postul de știri Ukrinform.

Fedorov a declarat că trupele rusești sunt ucise în fiecare zi în zonele ocupate din Ucraina, nu doar de explozii, ci și de forțele de rezistență.

El a afirmat că soldații ruși au comandat mâncare într-o cafenea locală și că, după ce au mâncat-o, au fost otrăviți, iar unii dintre ei au murit.

Autoritățile ruse au încercat să îl găsească pe cel care a livrat mâncarea, dar nu au reușit, a spus Ivan Fedorov, conform Sky News.

Fiți la curent cu ultimele noutăți.

Urmăriți DCNews și pe Google News

Adaugă comentariu

0 caractere :: Număr maxim de caractere 1000

* Comentariile care contin limbaj vulgar vor fi suspendate

Citește mai multe din Stiri
Citește mai multe din Stiri
SONDAJ DE OPINIE
Închide
Sondajul momentului: Trece Guvernul Veștea astăzi de votul Parlamentului?
Da
Nu
Trimite răspunsul
x close