Liga 1, programul etapei a 11-a. FC U Craiova 1948 - Universitatea Craiova, confruntarea rundei

Captură Video Football Recorder YouTube
Captură Video Football Recorder YouTube

Liga Profesionistă de Fotbal a comunicat programul etapei a 11-a. 

Vineri, 1 octombrie 

Ora 18.00 CS Mioveni - FC Arges
Ora 21.00 Chindia Târgoviște - FCSB 

Sâmbătă, 2 octombrie 

Ora 16.30 Dinamo București - UTA Arad
Ora 19.30 Sepsi OSK Sf. Gheorghe - Rapid București 

Duminică, 3 octombrie

Ora 16.00 FC Voluntari - Farul Constanța 
Ora 18.00 CFR Cluj - Gaz Metan Mediaș 
Ora 21.00 FC U Craiova 1948 - Universitatea Craiova 

Luni, 4 octombrie 

Ora 20.30 Acadimica Clinceni - FC Botoșani

Rezultatele etapei a 9-a şi clasamentul

Meciurile din etapa a noua a Ligii I de fotbal, ediţia 2021-2022, au avut loc de vineri până luni.

Rezultate:

Vineri 17 septembrie

FC Voluntari - CS Mioveni 4-0 (0-0), Stadion Anghel Iordănescu - Voluntari
Au marcat: Cristian Costin (63, 90), Adam Nemec (81), Ion Gheorghe (83).
Arbitru: Iulian Dima (Bucureşti); arbitri asistenţi: Marius Cristian Marchidanu (Brăila), Alexandru Vodă (Alba Iulia); arbitru de rezervă: Ionuţ Coza (Cernica)
Observatori: Alexandru Deaconu (Bucureşti) - CCA, Iuliuss Nemţeanu (Ghermăneşti/Ilfov) - LPF

FC Rapid Bucureşti - CS Gaz Metan Mediaş 1-2 (1-1), Arena Naţională - Bucureşti
Au marcat: Alexandru Albu (10), respectiv Yuri Matias (7), Vlad Morar (76).
Arbitru: Lucian Rusandu (Sfântu Gheorghe); arbitri asistenţi: Imre-Laszlo Bucsi (Sfântu Gheorghe), Stelian Slabu (Braşov); arbitru de rezervă: George Cătălin Găman (Craiova)
Observatori: Augustus Constantin (Râmnicu Vâlcea) - CCA, Dan Potocianu (Reşiţa) - LPF

Sâmbătă 18 septembrie

AFC Chindia Târgovişte - FC Farul Constanţa 2-0 (1-0), Stadion Ilie Oană - Ploieşti
A marcat: Daniel Popa (41, 84).
Arbitru: Andrei Florin Chivulete (Bucureşti); arbitri asistenţi: Vladimir Urzică (Piatra Neamţ), Andrei Constantinescu (Bucureşti); arbitru de rezervă: Adrian Viorel Cojocaru (Galaţi)
Observatori: Laszlo Sajtos (Sibiu) - CCA, Marin Petrache (Săbăreni/Giurgiu) - LPF

FC U Craiova 1948 - FCSB 0-1 (0-0), Complex Sportiv Craiova - Craiova
A marcat: Claudiu Keşeru (61 - penalty).
Arbitru: Iulian Călin (Ştefăneşti/Argeş); arbitri asistenţi: Valentin Avram (Bucureşti), Romică Bîrdeş (Piteşti); arbitru de rezervă: Andrei Antonie (Bucureşti)
Observatori: Adrian Comănescu (Râmnicu Vâlcea) - CCA, Ion Căţoi (Bucureşti) - LPF

Duminică 19 septembrie

FC Academica Clinceni - FC Argeş 0-1 (0-0), Stadion Dinamo - Bucureşti
A marcat: Grigore Turda (85).
Arbitru: Horaţiu Mircea Feşnic (Cluj-Napoca); arbitri asistenţi: Alexandru Cerei (Cluj-Napoca), Mihai Marius Marica (Bistriţa); arbitru de rezervă: Radu Petrescu (Bucureşti)
Observatori: Dan Victor Berbecaru (Râmnicu Vâlcea) - CCA, Marcel Vasile (Bucureşti) - LPF

ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - AFC UTA Arad 0-0, Stadion Municipal - Sfântu Gheorghe
Arbitru: Sebastian Colţescu (Craiova); arbitri asistenţi: Marius Badea (Râmnicu Vâlcea), Vlad Bârleanu (Bucureşti); arbitru de rezervă: Viorel Nicuşor Flueran (Craiova)
Observatori: Marian Salomir (Cluj-Napoca) - CCA, Marian Ivan (Braşov) - LPF

FC Dinamo Bucureşti - AFC Botoşani 1-2 (0-2), Stadion Dinamo - Bucureşti
Au marcat: Gabriel Torje (85 - penalty), respectiv Hervin Ongenda (13), Herve Kage (19 - penalty).
Arbitru: Ovidiu Haţegan (Arad); arbitri asistenţi: Radu Adrian Ghinguleac (Bucureşti), Daniel Mitruţi (Craiova); arbitru de rezervă: Marian Barbu (Făgăraş)
Observatori: Liviu Ciubotariu (Galaţi) - CCA, Marian Bucurescu (Bucureşti) - LPF

Luni 20 septembrie

FC CFR 1907 Cluj - Universitatea Craiova 1-0 (1-0), Stadion Dr. Constantin Rădulescu - Cluj-Napoca
A marcat: Andrei Burcă (20).
Arbitru: Marcel Bîrsan (Bucureşti); arbitri asistenţi: Mircea Mihail Grigoriu (Bucureşti), George Florin Neacşu (Câmpulung Muscel); arbitru de rezervă: Horia Gabriel Mladinovici (Bucureşti)
Observatori: Corneliu Fecioru (Bucureşti) - CCA, Ioan Bogdan (Arad) - LPF, transmite Agerpres.

Clasament

loc echipa M V E Î GM-GP P
1 CFR Cluj 9 8 0 1 14-5 21
2 FC Botoşani 9 6 2 1 10-6 20
3 Rapid 9 5 2 2 11-6 17
4 UTA 9 4 4 1 9-5 16
5 Farul 9 4 3 2 12-4 15
6 FCSB 9 4 3 2 16-9 15
7 FC Voluntari 9 5 0 4 13-12 15
8 FC Argeş 9 4 1 4 8-6 13
9 Universitatea Craiova 9 4 1 4 10-10 13
10 Chindia Târgovişte 9 3 3 3 8-7 12
11 CS Mioveni 9 3 1 5 5-11 10
12 Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 9 1 5 3 7-9 8
13 FC U Craiova 1948 9 2 2 5 7-10 8
14 Gaz Metan Mediaş 9 2 1 6 7-12 7
15 Dinamo 9 2 0 7 7-19 6
16 Academica Clinceni 9 0 2 7 6-19 2

Legendă: M - meciuri, V - victorii, E - egaluri, Î - înfrângeri, GM - goluri marcate, GP - goluri primite, P - puncte

Ultimele materiale video - DCNewsTV.ro

Te-ar putea interesa

Get it on App Store Get it on Google Play

Cele mai noi știri

Cele mai citite știri





Iti place noua modalitate de votare pe dcnews.ro?

Copyright 2021 SC PRESS MEDIA ELECTRONIC SRL. Toate drepturile rezervate. DCNews Proiect 81431.

Comandă acum o campanie publicitară pe acest site: publicitate@dcnews.ro


cloudnxt1
YesMy