€ 5.0914
|
$ 4.3359
|
Curs valutar: € 5.0914
|
$ 4.3359
 

Lider islamist: România ar trebui să treacă la islam
Autor: Anca Murgoci

lider_islamist_romania_ar_trebui_sa_treaca_la_islam_371504_16191600
 

Anjem Choudary, se spune, este cel mai virulent și mai periculos predicator al radicalismului islamic din Marea Britanie și unul dintre cei mai ''gălagioși'' din lume.

Echipa emisiunii 'În premieră' l-a găsit în cartierul lui din nord-estul Londrei plimbându-se liniștit și punând la cale obiectivul căruia și-a dedicat toată viața: un stat mondial bazat pe Sharia, legea islamică aplicată cu toate restricțiile și pedepsele ei pe întreaga planetă - evident, pentru binele nostru al toturor, inclusiv al României.

Anjem Choudary este convins că islamul ar trebui să fie impus și în România.

[citeste si]

'Pentru că Dumnezeu a creat lumea și El e cel care ne-a dat responsabilități și datorii, suntem responsabili de implementarea legilor Lui. (...) Multe țărti au îmbrățișat deja islamul: Spania, Indonezia are Sharia deja de 800 de ani. Acesta este un model care cred că ar fi bun pentru România. Putem trăi unul lângă altul, nu trebuie să ne omorâm reciproc', informează Antena 3.

Google News icon  Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News

Comentarii

Pentru a vedea sau a publica comentarii, te rugăm să te autentifici în Facebook.
 
 
 
 
 
x close