€ 5.0914
|
$ 4.3224
|
Curs valutar: € 5.0914
|
$ 4.3224
 

IPJ TIMIȘ, descinderi DNA. Acuzații de CORUPȚIE
Autor: Anca Murgoci

mascatul_care_si_a_batut_colegul_a_fost_retrogradat_01_90915200

Procurorii DNA au descins luni dimineață la sediul IPJ Timiș.

UPDATE DNA percheziționează și locuința șefului Poliției Rutiere, Marcel Crăciunescu și la sediul Poliției Locale Recaș. Conform unui comunicat al DNA, procurorii anticorupție fac cercetări într-o cauză penală ce vizează suspiciuni privind săvârșirea unor infracțiuni de corupție și asimilate celor de corupție comise în perioada 2013 – 2014. În această dimineață au loc percheziții în 8 locații situate în județele Timiș și Arad, din care cinci sunt instituții publice, iar restul sediile unor societăți comerciale și domiciliile unor persoane fizice.

Știrea inițială:

Procurorii DNA efectuează percheziții chiar în biroul inspectorului șef IPJ Timis - Sorin Muntean.

În paralel, polițiștii au descins și la Primăria din Recaș, condusă de primarul Pavel Teodor, care a trecut de la PNL la PSD în toamna anului trecut.

Conform primelor informații ancheta DNA este legată de fapte de corupție, dar și de anumite acțiuni abuzive îndreptate împotriva unor polițiști, scrie Pressalert.

Google News icon  Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News

Adaugă comentariu

0 caractere :: Număr maxim de caractere 1000

* Comentariile care contin limbaj vulgar vor fi suspendate

 
 
 
 
 
SONDAJ DE OPINIE
Închide
În plină criză economică și petrolieră, PSD ar trebui să iasă de la guvernare?
Da
Nu
Trimite răspunsul
x close