Cele mai citite

INCREDIBIL. Ce a făcut o femeie pentru a-și ajuta fiul, condamnat pentru crimă, să evadeze din închisoare

inchisoare_21015000
Închisoare

O femeie de 51 de ani a ajuns la închisoare, după ce a încercat, fără limite, să-și ajute fiul condamnat pentru crimă să evadeze din închisoare.

Pregătită să facă orice pentru a-și vedea fiul condamnat pe viață pentru crimă din nou în libertate, o femeie de 51 de ani din Ucraina a închiriat o casă în apropiere. După, femeia a făcut rost scule, lopeți și târnăcoape, pentru a săpa un tunel pe sub zidurile închisorii. 

Astfel că, în fiecare seară, femeia a început să sape la circa trei metri adâncime și să scoată pământul. În trei săptămâni, a făcut o galerie de circa 10 metri lungime. 

În ciuda discreției sale, ucraineanca a fost depistată și arestată, relatează agenția ucraineană Unian.

Fiți la curent cu ultimele noutăți.

Urmăriți DCNews și pe Google News

Adaugă comentariu

0 caractere :: Număr maxim de caractere 1000

* Comentariile care contin limbaj vulgar vor fi suspendate

Citește mai multe din Stiri
Citește mai multe din Stiri
x close