€ 5.0919
|
$ 4.3707
|
Curs valutar: € 5.0919
|
$ 4.3707
 

Huidu, cu sufletul greu: Când omori un om, furi o viață
Autor: Anca Murgoci

86896900_87451200
 

În urmă cu câteva zile, Șerban Huidu le recomanda prietenilor săi virtuali o carte bună – \"Vânătorii de zmeie\", scrisă de Khaled Hosseini.

Fostul coleg de platou al lui Găinușă de la \"Cronica Cârcotașilor\" mărturisește că această carte i-a adus aminte de un moment tragic pe care nu îl va uita niciodată – accidentul care s-a produs în urmă cu câțiva ani.

VEZI ȘI: Ce spune Ciutacu despre pedeapsa dată lui Șerban Huidu


\"Cartea s-ar putea reduce la cuvintele tatălui care la un moment dat spune așa: \"doar hoția este singurul păcat de neiertat, numitorul comun al tuturor păcatelor posibile. Când omori un om, furi o viață. Furi dreptul soției de a avea un soț, le iei dreptul copiilor de a avea un tată. Când spui o minciună, furi cuiva dreptul la adevăr. Când înșeli furi dreptul la corectitudine. Nu există ceva mai mârșav decât furtul\". Și credeți-mă că știu cum e! Am ajuns hoț fără voia mea... nu am urmărit o secundă acest lucru, nu am premeditat. Eu m-am împăcat cu mine chiar dacă rămân găurile...\", a scris Șerban Huidu pe blogul personal.

Google News icon  Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News

Comentarii

Pentru a vedea sau a publica comentarii, te rugăm să te autentifici în Facebook.
 
 
 
 
 
x close