Hermannstadt - Viitorul, rezultat final

Viitorul
Viitorul

FC Hermannstadt a învins sâmbătă cu scorul de 1-0 (1-0) pe FC Viitorul Constanţa, într-un meci contând pentru etapa a 21-a a Ligii I de fotbal, disputat pe stadionul ''Dr. Constantin Rădulescu'' din Cluj-Napoca.

Singurul gol al partidei a fost marcat de Lucian Dumitriu în minutul 12. Partida a fost una în care sibienii au dominat în prima repriză şi au reuşit să-şi conserve, în mitanul secund, rezultatul înregistrat la pauză, pe fondul unei evoluţii şterse a constănţenilor care, deşi au avut câteva ocazii în partea a doua a întâlnirii, nu au reuşit să le fructifice.

În urma succesului obţinut, FC Hermannstadt ocupă locul 7 în clasament, cu 28 de puncte, şi începe se spere la un loc în play-off, în timp ce Viitorul se află pe poziţia a 5-a, cu 33 de puncte. Ultimul meci al etapei a 21-a, derbyul acesteia, se va disputa sâmbătă seara, între FCSB, ocupanta locului 2 în clasament, şi CFR Cluj, liderul la zi.

Vezi şi: Fifor îl desfiinţează pe Orban: Un individ de joasă speţă