€ 5.0937
|
$ 4.3629
|
Curs valutar: € 5.0937
|
$ 4.3629
 

Gabriel Cotabiță, mutat de la Spitalul Floreasca la Spitalul Elias
Autor: Roxana Neagu

gabriel_cotabita_27991800 foto: arhiva dcnews.ro

Starea de sănătate a lui Gabriel Cotabiță s-a îmbunătățit uimitor, motiv pentru care solistul a fost transferat de la Spitalul Floreasca la Spitalul Elias.

Gabriel Cotabiță nu mai este alimentat prin tub, este alimenatat pe cale orală și a beneficiat de ședințe de fizio-kinetoterapie şi asistenţă psihologică. El a făcut, susținut, câțiva pași. Dieta zilnică este făcută de nutriționiști.

În urma leziunilor cerebrale grave, Gabriel Cotabiță a rămas cu "o suferinţă cerebrală postanoxică, cu dezorientare temporospaţială şi perioade de agitaţie psihomotorie", după cum precizau reprezentanţii Spitalului de Urgenţă Floreasca, unde a fost internat Gabriel Cotabiță.

Acum, el a fost transferat la Spitalul Elias, unde medicii se vor ocupa de recuperarea complexă şi completă a lui Gabriel Cotabiţă.

Google News icon  Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News

Adaugă comentariu

0 caractere :: Număr maxim de caractere 1000

* Comentariile care contin limbaj vulgar vor fi suspendate

 
 
 
 
 
SONDAJ DE OPINIE
Închide
Unde vă petreceți Sfintele Paști?
Acasă
În vacanță, în țară
În vacanță, în străinătate
Trimite răspunsul
x close