Cele mai citite

Florin Busuioc, infarct. Pro TV, primul mesaj

Autor: Rodica Mitu
screen_shot_2017_07_20_at_15_38_27_33943100
Florin Busuioc

„Colegul nostru, Florin Busuioc, a trecut, marţi seara, prin clipe grele, iar acum se află internat în spital”, a transmis, miercuri dimineață, Pro TV.

„Colegul nostru, Florin Busuioc, a trecut, marţi seara, prin clipe grele, iar acum se află internat în spital. Actorul a suferit un infarct la scurt timp după încheierea unui spectacol susţinut pe scenă "Filamonicii Oltenia", din Craiova”, precizează stirileprotv.ro.

„Colegii au sunat rapid la 112, iar la faţa locului a sosit un echipaj SMURD care l-a transporatat de urgenţă la spitalul din Craiova. Acolo a fost băgat imediat în sala de operaţie, unde o echipă de medici i-a montat un stent”, notează sursa citată, adăugând: „Din fericire, colegul nostru a trecut cu bine peste operaţie, iar în prezent se află la terapie intensivă”.

Vezi și: Boală Florin Busuioc (Busu). Infarct miocardic acut - TOT ce trebuie să știți

Fiți la curent cu ultimele noutăți.

Urmăriți DCNews și pe Google News

Adaugă comentariu

0 caractere :: Număr maxim de caractere 1000

* Comentariile care contin limbaj vulgar vor fi suspendate

Citește mai multe din Stiri
Citește mai multe din Stiri
x close