Cele mai citite

Finala Wimbledon. Dăncilă, mesaj după victoria Simonei Halep

Autor: Dan Carp
viorica_dancila_guv_001_76608600

Premierul Viorica Dăncilă a transmis un mesaj după victoria Simonei Halep din finala de la Wimbledon. 

"Felicitări campioanei României! Felicitări, Simona! Ne-ai umplut inimile de bucurie și mândrie!" este mesajul Vioricăi Dăncilă.

Reamintim că Simona Halep a câștigat, sâmbătă, primul său trofeu la prestigiosul turneu de la Wimbledon, după ce a învins-o categoric pe marea campioană Serena Williams, scor 6-2, 6-2. Jucătoarea de tenis din România obține astfel cel de-al doilea său titlu la un turneu de Grand Slam.

Fiți la curent cu ultimele noutăți.

Urmăriți DCNews și pe Google News

Adaugă comentariu

0 caractere :: Număr maxim de caractere 1000

* Comentariile care contin limbaj vulgar vor fi suspendate

Citește mai multe din Stiri
Citește mai multe din Stiri
x close