Cele mai citite

Femeie ATACATĂ ȘI UCISĂ de doi câini din rasa Amstaff, în Giurgiu

caine-amstaff_98657400
Foto cu caracter ilustrativ susanne906 - https://pixabay.com/ro/photos/c%C3%A2ine-lunc%C4%83-amstaff-teribil-4434818/

Miercuri, 2 septembrie, o femeie de 77 de ani a fost atacată și ucisă de doi câini din rasa Amstaff, în Giurgiu.

Polițiștii de la IPJ Giurgiu s-au deplasat la o locuință din comuna Prundu, în urma unei sesizări. Apelanta a fost alarmată de strigătele vecinei sale și, când a încercat să pătrundă în curtea ei, a fost atacată de doi câini din rasa Amstaff. 

În urma verificărilor, polițiștii giurgiuveni au stabilit că o femeie de 77 de ani a fost atacată de doi câini din rasa Amstaff, ai fiului său, în jurul orelor 13:00, în timpul activităților de îngrijire a acestora. 

Un comunicat al poliției arată că leziunilor produse au dus la decesul femeii de 77 de ani. 

În acest caz a fost întocmit un dosar penal pentru moarte suspectă. Proprietarul câinilor a fost sancționat pentru că nu declarase câinii organelor de poliție, conform stirileprotv.ro.

Fiți la curent cu ultimele noutăți.

Urmăriți DCNews și pe Google News

Adaugă comentariu

0 caractere :: Număr maxim de caractere 1000

* Comentariile care contin limbaj vulgar vor fi suspendate

Citește mai multe din Stiri
Citește mai multe din Stiri
x close