Eşec pentru Gâlcă pe Camp Nou. Messi, un nou record

Echipa Espanol Barcelona, condusă de Constantin Gâlcă, a fost învinsă, miercuri, în deplasare, cu scorul de 4-1 (2-1), de formaţia FC Barcelona, în prima manşă a optimilor de finală ale Cupei Spaniei.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Messi '13, '44, Pique '49 şi Neymar '88, în timp ce pentru oaspeţi a înscris Caicedo, în minutul 9.

Espanol Barcelona a jucat în dublă inferioritate numerică, după eliminările lui Hernan Perez (minutul 72) şi Pape Diop (minutul 75).

Partida Rayo Vallecano - Atletico Madrid se va disputa în această seară, iar meciurile Cadiz (liga a treia) - Celta Vigo şi Eibar - Las Pal.