€ 5.0904
|
$ 4.3406
|
Curs valutar: € 5.0904
|
$ 4.3406
 

Elevii se întorc de luni la şcoală. Când vor avea următoarea vacanţă

clasa-scoala_70274800 Elevi in clasa
 

Elevii şi preşcolarii încep luni cursurile semestrului al doilea, potrivit calendarului aprobat de Ministerul Educaţiei.

Următoarea vacanţă, cea de primăvară, este programată între 4 şi 21 aprilie. Pe 29 mai se vor încheia cursurile pentru clasa a XII-a zi, a XIII-a seral şi frecvenţă redusă, iar pe 5 iunie pentru clasa a VIII-a. Elevii şi preşcolarii vor intra în vacanţa de vară pe 13 iunie.

În acest an şcolar probele scrise/testele de citire din cadrul evaluărilor naţionale de la finalul claselor a II-a, a IV-a şi a VI-a se vor desfăşura în intervalul 11 - 28 mai 2020. Pe data de 10 iulie va avea loc prima repartizare computerizată în învăţământul liceal de stat a absolvenţilor clasei a VIII-a, relatează Agerpres. 

Google News icon  Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News

Comentarii

Pentru a vedea sau a publica comentarii, te rugăm să te autentifici în Facebook.
 
 
 
 
 
x close