Cele mai citite

Doi cetăţeni români au rămas fără maşină şi o sumă importantă de bani în Austria

bmw-modificat_82149000

Doi români, opriţi la un control de rutină pe o şosea din Austria, au fost lăsaţi fără maşină şi o sumă importantă de bani de oamenii legii. 

Cei doi bărbați au fost controlați vineri, 2 august, de polițiștii de frontieră din Pocking, pe autostrada A3, în parcarea Rottal Ost, situată între Passau și Suben (Austria).

Ofițerii au găsit în mașina acestora, un BMW, 100.000 de euro, bani nedeclarați la trecerea frontierei.

Banii au fost confiscați, la fel mașina, iar pe numele românilor au fost deschise dosare penale, informează wochenblatt.de.

Fiți la curent cu ultimele noutăți.

Urmăriți DCNews și pe Google News

Adaugă comentariu

0 caractere :: Număr maxim de caractere 1000

* Comentariile care contin limbaj vulgar vor fi suspendate

Citește mai multe din Stiri
Citește mai multe din Stiri
x close