Dinamo - Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, scor final

CM 2018
CM 2018

Dinamo Bucureşti a remizat cu ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, 0-0, vineri seara, pe teren propriu, în ultimul meci din acest sezon.

Partida a fost una fără miză, cele două echipe având asigurate primul, respectiv al treilea loc în play-out. Sepsi a terminat partida în zece oameni, tânărul Zsombos Veress, intrat în min. 60, fiind eliminat pentru al doilea cartonaş galben în min. 89. După o primă repriză anostă, Dinamo şi-a creat câteva ocazii bune după pauză, prin Ivan Pesic (76, 82) şi Mihai Popescu (81), a cărui minge expediată din foarfecă a fost respinsă de pe linia porţii de Daisuke Sato. Sepsi a avut o oportunitate prin scoţianul Ross (73), dar acesta a tras peste poartă.

Dinamo a solicitat penalty în min. 65, la o fază la care Dan Nistor căzut în careu. Dinamo venea după şase victorii consecutive. În tur, Dinamo a fost învinsă cu 2-0. Dinamo câştigase cu 1-0 şi 3-0 partidele din sezonul regulat.

Jucători

FC Dinamo Bucureşti - ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 0-0, stadion Dinamo - Bucureşti Cartonaş roşu: Zsombos Veress (Sepsi OSK, 89). Arbitru: Marian Barbu (Făgăraş); arbitri asistenţi: Ionel Valentin Dumitru (Gherghiţa/Prahova), Marius Badea (Râmnicu Vâlcea); arbitru de rezervă: Iulian Călin (Ştefăneşti/Argeş) Observatori: Alexandru Deaconu (Bucureşti) - CCA, Vasile Marcel (Bucureşti) - LPF, notează Agerpres.