Cele mai citite

Dacă v-a surprins muntele de pe clădire, demolarea sa e și mai șocantă

CHINA-PROPERTY-OFFBEAT

Muncitorii chinezi au început vineri operațiunile de dărâmare a vârfului de munte construit pe un zgârie-nori din Beijing, o construcție ilegala care a captat atenția internauților din întreaga lume, scrie AFP.

Șase muncitori cu combinezoane fluorescente se aflau la etajul 26 al turnului, a constatat un ziarist AFP aflat la față locului, alături de numeroși alți reprezentanți ai mass media chineze și străine. Acest "castel din aer" - o aglomerație de roci care formează terase, un iaz cu pești și ferestre mari care luminează casă semiingropata - a ajuns în atenția publicului internațional săptămâna trecută. Construită de un chinez bogat, fără autorizație, curiozitatea arhitecturală a fost considerată periculoasă din cauza presiunii pe care o exercită asupra structurii clădirii.

Fiți la curent cu ultimele noutăți.

Urmăriți DCNews și pe Google News

Adaugă comentariu

0 caractere :: Număr maxim de caractere 1000

* Comentariile care contin limbaj vulgar vor fi suspendate

Citește mai multe din Internațional
Citește mai multe din Internațional
x close