CSM Bucureşti - Gyor. Meci de foc în Liga Campionilor. LIVE

CSM Bucuresti

Echipa de handbal feminin CSM Bucureşti întâlneşte, sâmbătă, de la ora 15:00, în Sala Polivalentă din Capitală, formaţia maghiară Gyori Audi ETO KC, într-o partidă contând pentru grupele principale ale Ligii Campionilor.

minutul 55. 22-25

minutul 55. Eliminare de două minute pentru Crina Pintea de la Gyor plus aruncare de la 7 metri pentru CSM

minutul 43. CSM dă semne de revenire. 16 -17

Hansen, trimisă pe bancă 2 minute pentru proteste.

minutul 26. Suntem din nou egalați 10-10

Kristiansen profită de o eroare în ofensivă a fetelor noastre, scapă pe contraatac și egalează

minutul 25. Nu reușim să înscriem în avantaj numeric. Revine Gorbicz în teren

minutul 23. Gorbicz e eliminată 2 minute după un fault și CSM București va avea superioritate

minutul 22. Unguroaicele reduc din handicap 10-9

Pentru prima dată ne distanțăm la 2 goluri 10-8

Aruncare de la 7 metri pentru CSM

minutul 20. 9-8

minutul 18. 8-8

minutul 18. 7-8

Oftedal transformă printre mâinile Paulei Ungureanu.

CSM are lovitura de start.

A început partida. Bucureștencele vor revanșa.

Loturile celor două echipe:

CSM București:
P. Ungureanu, M. Ion, Udriștoiu, Radicevic, Curea, Lekic, Jacobsen, Bazaliu, Lazovic, Omoregie, Marin, Constantinescu, O. Manea, Hagman, Cvijic, Grubisic

Gyor:
Knedlikova, Afentaler, Brattset, Hansen, Gorbic, Pal, Oftedal, Tothova, Kristiansen, Tomori, Groot, Bodi, Puhalak, E. Kiss, C. Pintea, Grimsbo

CSM Bucureşti - Gyor, Liga Campionilor. CSM București joacă sâmbătă, 23 februarie, la Sala Polivalentă din Bucureşti, cu Gyor, în Liga Campionilor. În meciul tur, campioana Ungariei s-a impus cu 36-27 în jocul susținut în fața propriilor fani. DC News va transmite, live text, principalele momente ale partidei, în cadrul acestui articol.

CSM Bucureşti - Gyor, Liga Campionilor. Jucătoarea echipei de handbal CSM Bucureşti, Cristina Neagu, aflată în recuperare după ruptura de ligamente, a făcut, joi, un apel la suporteri să vină în număr cât mai mare la Sala Polivalentă din Capitală pentru a le susţine pe colegele sale în meciul cu formaţia maghiară Gyori Audi ETO KC, programat, sâmbătă, în Liga Campionilor.

CSM Bucureşti - Gyor, Liga Campionilor. Antrenorul echipei de handbal feminin CSM Bucureşti, Dragan Djukic, a declarat, joi, că Gyori Audi ETO KC este în mod clar favorită în partida de sâmbătă din Liga Campionilor, dar a precizat că formaţia sa are şanse la victorie şi continuă să creadă în ele.

CSM Bucureşti - Gyor, Liga Campionilor. Handbalista echipei CSM Bucureşti, Elizabeth Omoregie, a declarat, joi, că îşi doreşte revanşa în faţa formaţiei maghiare Gyori Audi ETO KC după înfrângerea din tur cu scorul de 36-27.

Vezi şi: Carduri pensionari, problemă. Bucureştean: Ce se poate întâmpla