Cristian Popescu Piedone a ajuns ieri la spital, în urma unei crize de inimă.
Cristian Popescu Piedone a ajuns la spital, ieri, după ce a aflat că procurorii cer pedeapsa maximă pentru el, în dosarul Colectiv. Acesta s-a internat la un Spital privat după o criză de inimă, susține România TV.
Acesta se află acum sub monitorizarea permanentă a medicilor și stă la perfuzii.
Astăzi, procurorii reiau dezbateriile în procesul Colectiv. Piedone și alte trei funcționare de la Primărie sunt acuzați de faptul că au semnal avizul de funcționare a clubului Colectiv, asta deși nu avea avizul împotriva incendiului.
Astfel, procurorii DNA au cerut o pedeapsă maximă de 14 ani pentru fostul primar, Cristian Popescu Piedone și pentru cele trei funcționare.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News
de Liana Ganea