Craiova-Slavia Praga. Sărbătoarea Olguței Vasilescu, stricată de cehi

Sărbătoarea inaugurării stadionului din Craiova a fost stricată după o înfrângere la scor suferită de echipa gazdă în compania cehilor de la Slavia Praga.

CSU Craiova a pierdut meciul jucat în compania echipei Slavia Praga cu scorul de 0-4.

Golurile cehilor au fost marcate în minutele 35 și 42 de Skoda, în prima repriză și de Bucha și van Buren în minutele 67 și 76.

Din păcate, oltenii nu au reușit să înscrie măcar o dată în poarta celor de la Slavia Praga, având parte de o inaugurare amară a stadionului.

În deschiderea meciului a fost pregătit un adevărat show, un spectacol cu lasere și lumini.

Noul stadion din Craiova a fost inaugurat vineri seara, la eveniment fiind prezenți și vicepremierul Paul Stănescu și ministrul Muncii, Lia Olguța Vasilescu, fost primar al municipiului Craiova, care a declarat că realizarea stadionului este "un vis împlinit".