€ 5.0919
|
$ 4.3707
|
Curs valutar: € 5.0919
|
$ 4.3707

Urmărește dezbaterea live

 

Cocaină în valoare de 400 de milioane de euro ascunsă într-un container cu nisip pentru pisici
Autor: Eduard Pascu

msc_gayane_28816700 Peste zece tone de cocaină au fost capturate de autorități
 

La cinci luni după ce au descoperit o cantitate importantă de cocaină, vameșii germani spun și unde era ascunsă impresionanta cantitate. 

Circa 1,8 tone de cocaină au fost descoperite ascunse într-un container cu nisip pentru pisici în portul din Hamburg, a anunţat sâmbătă un oficial al autorităţii vamale, relatează dpa. Descoperirea, care datează din luna martie, a fost descrisă de un purtător de cuvânt drept cea mai mare captură de droguri a vameşilor din Hamburg de anul acesta, transmite Agerpres.

Containerul cu nisip pentru pisici a ajuns la Hamburg pe o navă din Peru. Vameşii au folosit raze X la percheziţie şi au găsit pachetele de cocaină în interior. Valoarea de stradă a drogurilor a fost estimată la circa 400 de milioane de euro (472 milioane de dolari).

Google News icon  Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News

Comentarii

Pentru a vedea sau a publica comentarii, te rugăm să te autentifici în Facebook.
 
 
 
 
 
x close