CM 2014: BRAZILIA-COLUMBIA, primul meci din sferturile de finală, după COLUMBIA-URUGUAY 2-0

CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL 2014. COLUMBIA și URUGUAY au jucat, sâmbătă, de la ora 23:00, pentru un loc în sferturile de finală ale CM DE FOTBAL 2014 DIN BRAZILIA.

CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL 2014. COLUMBIA a trecut de URUGUAY cu 2-0 și s-a calificat în sferturile de finală, acolo unde va întâlni gazda BRAZILIA.

Vezi și: BRAZILIA a eliminat CHILE la penalty-uri și s-a calificat în sferturile de finală ale CM 2014

JAMES RODRIGUEZ a făcut "dubla" pentru columbieni, în minutele 28 și 50, prima reușită fiind una de excepție. Jucătorul de 22 de ani a preluat un balon pe piept, în afara careului, și a șutat din vole. Mingea a fost ușor atinsă de Muslera, a lovit bara transversală și a intrat în poartă.