Urmărește emisiunea live

BRAZILIA a eliminat CHILE la penalty-uri și s-a calificat în sferturile de finală ale CM 2014

CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL 2014. BRAZILIA și CHILE au jucat, sâmbătă, de la ora 19:00, în prima optime de finală de la CM DE FOTBAL 2014.

Vezi și: Sondaj. Cititorii DCNews au decis: Cine joacă finala și cine câștigă CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL 2014. Votează și tu

CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL 2014. BRAZILIA a eliminat CHILE, după un meci dramatic, și s-a calificat în sferturile de finală ale CAMPIONATULUI MONDIAL DE FOTBAL 2014. La finalul celor 120 de minute, scorul a fost 1-1, iar naționala "Carioca" s-a impus la penaltyuri, cu 3-2.

David Luiz (min. 18) şi Alexis Sanchez (min. 32) au marcat cele două goluri din timpul regulamentar de joc.

În minutul 121, CHILE putea da lovitura prin Pinilla, care a lovit bara cu un șut năprasnic.

BRAZILIA s-a impus cu 3-2 la penalty-uri și s-a calificat în sferturile de finală ale CAMPIONATULUI MONDIAL DE FOTBAL 2014, unde va întâlni câștigătoarea duelului COLUMBIA - URUGUAY.

Vezi și: OPTIMI DE FINALĂ la CM 2014. Vezi toate meciurile din faza eliminatorie