PROGRAMUL PE ZILE al meciurilor de la CAMPIONATUL MONDIAL 2014

[] []

10 iun 2014 / 20:01
Salveaza PDF Comentarii

CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL 2014 DIN BRAZILIA se va desfășura între 12 iunie și 13 iulie, iar PROGRAMUL pe zile al meciurilor de la CM 2014 este următorul, conform Agerpres (ora Româiniei):

Joi 12 iunie
23,00: Brazilia — Croația, la Sao Paulo, în Grupa A

Vineri 13 iunie 
19,00: Mexic — Camerun, la Natal, în Grupa A 
22,00: Spania — Olanda, la Salvador, în Grupa B 

Sâmbătă 14 iunie 
01,00: Chile — Australia, la Cuiaba, în Grupa B 
19,00: Columbia — Grecia, la Belo Horizonte, Grupa C 
22,00: Uruguay — Costa Rica, la Fortaleza, Grupa D 

Vezi și: TELEVIZĂRILE meciurilor de la CUPA MONDIALĂ 2014 în România


Duminică 15 iunie
01,00: Anglia — Italia, la Manaus, în Grupa D 
04,00: Cote d'Ivoire — Japonia, la Recife, în Grupa C 
19,00: Elveția — Ecuador, la Brasilia, în Grupa E 
22,00: Franța — Honduras, la Porto Alegre, Grupa E 

Luni 16 iunie
01,00: Argentina — Bosnia-Herțegovina, la Rio de Janeiro, în Grupa F 
19,00: Germania — Portugalia, la Salvador, în Grupa G 
22,00: Iran — Nigeria, la Curitiba, în Grupa F

Marți 17 iunie
01,00: Ghana — SUA, la Natal, în Grupa G 
19,00: Belgia — Algeria, la Belo Horizonte, în Grupa H 
22,00: Brazilia — Mexic, la Fortaleza, în Grupa A

Miercuri 18 iunie
01,00: Rusia — Coreea de Sud, la Cuiaba, în Grupa H 
19,00: Australia — Olanda, la Porto Alegre, în Grupa B 
22,00: Spania — Chile, la Rio de Janeiro, în Grupa B

Joi 19 iunie
01,00: Camerun — Croația, la Manaus, în Grupa A 
19,00: Columbia — Cote d'Ivoire, la Brasilia, în Grupa C 
22,00: Uruguay — Anglia, la Sao Paulo, în Grupa D

Vineri 20 iunie
01,00: Japonia — Grecia, la Natal, în Grupa C 
19,00: Italia — Costa Rica, la Recife, în Grupa D 
22,00: Elveția — Franța, la Salvador, în Grupa E 

Citește și: COTE LA PARIURI: Echipele favorite să câștige CUPA MONDIALĂ 2014


Sâmbătă 21 iunie
01,00: Honduras — Ecuador, la Curitiba, în Grupa E 
19,00: Argentina — Iran, la Belo Horizonte, în Grupa F 
22,00: Germania — Ghana, la Fortaleza, în Grupa G

Duminică 22 iunie
01,00: Nigeria — Bosnia-Herțegovina, la Cuiaba, în Grupa F 
19,00: Belgia — Rusia, la Rio de Janeiro, Grupa H 
22,00: Coreea de Sud — Algeria, la Porto Alegre, în Grupa H

Luni 23 iunie
01,00: SUA — Portugalia, la Manaus, în Grupa G 
19,00: Australia — Spania, la Curitiba, în Grupa B 
19,00: Olanda — Chile, la Sao Paulo, în Grupa B 
23,00: Camerun — Brazilia, la Brasilia, în Grupa A 
23,00: Croația — Mexic, la Recife, în Grupa A

Marți 24 iunie
19,00: Italia — Uruguay, la Natal, în Grupa D 
19,00: Costa Rica — Anglia, la Belo Horizonte, Grupa D 
23,00: Japonia — Columbia, la Cuiaba, în Grupa C 
23,00: Grecia — Cote d'Ivoire, la Fortaleza, în Grupa C

Miercuri 25 iunie
19,00: Nigeria — Argentina, la Porto Alegre, în Grupa F 
19,00: Bosnia-Herțegovina — Iran, la Salvador, în Grupa F 
23,00: Honduras — Elveția, la Manaus, în Grupa E 
23,00: Ecuador — Franța, la Rio de Janeiro, în Grupa E

Joi 26 iunie
19,00: SUA — Germania, la Recife, în Grupa G 
19,00: Portugalia — Ghana, la Brasilia, în Grupa G 
23,00: Coreea de Sud — Belgia, la Sao Paulo, în Grupa H 
23,00: Algeria — Rusia, la Curitiba, în Grupa H

Vezi și: Campionatul Mondial 2014: Loturile tuturor echipelor naționale calificate


OPTIMILE DE FINALĂ 

Sâmbătă 28 iunie
19,00: BRAZILIA - CHILE, la Belo Horizonte (meciul 49) 
23,00: COLUMBIA - URUGUAY, la Rio de Janeiro (meciul 50)

Duminică 29 iunie
19,00: MEXIC - OLANDA, la Fortaleza (meciul 51) 
23,00: COSTA RICA - GRECIA, la Recife (meciul 52)

Luni 30 iunie
19,00: FRANȚA - NIGERIA, la Brasilia (meciul 53) 
23,00: GERMANIA - ALGERIA, la Porto Alegre (meciul 54)

Marți 1 iulie
19,00: ARGENTINA - ELVEȚIA, la Sao Paulo (meciul 55) 
23,00: BELGIA - SUA, la Salvador (meciul 56)

SFERTURILE DE FINALĂ 

Vineri 4 iulie
19,00: FRANȚA - GERMANIA, la Rio de Janeiro (meciul 57) 
23,00: BRAZILIA - COLUMBIA, la la Fortaleza (meciul 58) 

Sâmbătă 5 iulie
19,00: ARGENTINA - BELGIA, la Brasilia (meciul 59) 
23,00: OLANDA - COSTA RICA, la la Salvador (meciul 60)

Citește și: Campionatul Mondial 2014: Componența grupelor și programul complet al meciurilor


SEMIFINALE 

Marți 8 iulie 
23,00: BRAZILIA - GERMANIA, la Belo Horizonte (meciul 61)

Miercuri 9 iulie
23,00: ARGENTINA - OLANDA, la la Sao Paulo (meciul 62)

FINALA MICĂ 

Sâmbătă 12 iulie
23,00: BRAZILIA - OLANDA, la la Brasilia (meciul 63)

FINALA 

Duminică 13 iulie 
22,00: GERMANIA - ARGENTINA, la Rio de Janeiro (meciul 64)

NOTĂ: Meciurile care au loc la orele 01,00 și 04,00 în România se desfășoară, de fapt, în ziua precedentă în Brazilia.





VOTEAZA ARTICOLUL
   Pozitive: +3    Negative: 0

TOP STIRI CELE MAI...









Iti place noua modalitate de votare pe dcnews.ro?

Vezi versiunea de mobil a siteului

nxt.d4a4.n3