Urmărește emisiunea live

Chindia Târgovişte, pas greşit în drumul spre Liga 1

Fotbal
Fotbal

Chindia Târgovişte a făcut un pas greşit în tentativa sa de a accede în primul eşalon, reuşind doar un 2-2 acasă cu Energeticianul, joi, în ultima partidă din etapa a 19-a a Ligii a II-a de fotbal.

Energeticianul a condus la pauză prin golul lui Tudorache din minutul 34. Chindia a revenit graţie reuşitelor lui Florea (52) şi Ioniţă (61), dar oaspeţii au egalat prin Rusu (77). Chindia a ratat şansa de a reveni pe prima poziţie a clasamentului. Sportul Snagov este pe primul loc la finalul turului, cu 43 de puncte, urmată de Chindia, 41 puncte, Academica Clinceni, 39 puncte, Petrolul Ploieşti, 39 puncte, U Cluj, 38 puncte, FC Argeş, 38 puncte etc.