€ 5.0918
|
$ 4.3226
|
Curs valutar: € 5.0918
|
$ 4.3226
 

Celebru jurnalist, lăsat să moară într-un spital din Londra. Ambasada Marii Britanii făcea de râs spitalele din România
Autor: DCNews Team

jurnalisti_38643600

Fostul prezentator TV de la Bloomberg, Paul Gage, a murit într-un spital din Londra, după ce a așteptat patru ore la urgență, chiar dacă a ajuns la spital în 10 minute de când a solicitat salvarea. El avea 59 de ani și era tată a trei copii. După ce a fost preluat într-un sfârșit de medici, Paul Gage a murit în timp ce era investigat. 

Paul Gage a avut o hemoragie internă gravă. 

La meciul dintre Steaua și Manchester City, Ambasada Marii Britanii la București a elaborat un ghid pentru suporterii englezi. Ei au fost sfătuiți să stea departe de români, să fie atenți la hoții de buzunare care sunt la tot pasul și să se ferească de spitalele de stat din România. 

Dacă în România, un simplu cetățean era lăsat să aștepte patru ore până murea, ar fi ieșit un scandal imens și pe bună dreptate. În țara noastră, în spitalele din România, așa cum sunt criticate de Ambasada Marii Britanii, cu medici puțini și aparatură uzată, există coduri de urgență, în funcție de care pacienții sunt preluați, fără a sta la coadă până le vine rândul. 

Google News icon  Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News

Adaugă comentariu

0 caractere :: Număr maxim de caractere 1000

* Comentariile care contin limbaj vulgar vor fi suspendate

 
 
 
 
 
SONDAJ DE OPINIE
Închide
În plină criză economică și petrolieră, PSD ar trebui să iasă de la guvernare?
Da
Nu
Trimite răspunsul
x close