CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL 2014: CHILE - AUSTRALIA 3-1, în GRUPA B

CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL 2014. CHILE și AUSTRALIA au jucat, sâmbătă dimineață, al doilea meci din GRUPA B de la CUPA MONDIALĂ FIFA 2014, după ce OLANDA umilise SPANIA, cu scorul de 5-1.

Vezi și: CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL 2014: PROGRAM, REZULTATE, CLASAMENTE din GRUPE și TELEVIZĂRI, pe DCNEWS

CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL 2014. CHILE a deschis repede scorul, prin ALEXIS SANCHEZ, care în minutul 12 a profitat de o bâlbâială în defensiva adversă și a înscris din apropiere, cu un șut la colțul scurt.

Două minute mai târziu, JEAN VALVIDIA a dublat avantajul sub-americanilor, cu un șut frumos, care a lovit transversala înainte să poposească în plasă.

În mintul 35 AUSTRALIA a dat semne de revenire și a marcat prin TIM CAHILL, care și-a depășit adversarul într-un duel aerian și l-a învins pe Ryan.

Beausejour a stabilit scorul final în minutele de prelungiri, cu un șut frumos în diagonală, de la 20 de metri de poartă. CHILE - AUSTRALIA 3-1.

Echipe de start:

Chile: Bravo - Isla, Medel, Jara, Mena - Aranguiz, Diaz, Vidal - Valdivia - Sanchez, Vargas.

Australia: Ryan - Franjic, Wilkinson, Spiranovic, Davidson - Milligan, Jedinak - Leckie, Cahill, Oar - Bresciano.