€ 5.0918
|
$ 4.3226
|
Curs valutar: € 5.0918
|
$ 4.3226
 

Becali, la ieșirea de la DNA: E abuz în serviciu

becali_16672100

Gigi Becali a mers la sediul DNA, vineri, pentru a fi audiat. El este acuzat că a depus mărturie mincinoasă și a favorizat infractorul în dosarul lui Puiu Popoviciu.

La ieșire, latifundarul din Pipera a declarat că va spune procurorilor tot ce e nevoie, ce a declarat prima oară, dar și a doua oară.

"E articol de lege aici. Revii la declarație? Da. Am revenit, mi-am adus aminte și le-am spus din nou. Spun la judecător ce am spus și la procurori, și cu asta-basta."

Potrivit lui Gigi Becali, Popoviciu nu va fi arestat din pricina declarațiilor sale. Din ce a declarat latifundarul din Pipera, acuzațiile lui Popoviciu sunt bazate pe acte, și nu pe faptul că el ar fi văzut momentul că  în care ar fi dat sau ar fi luat mită.

"Evaluare, supraevaluare, cum le-au făcut ăia acolo. Tot acest prejudiciu se mizează pe acte. Tot materialul probator este bazat pe documente. Nu e vorba de dare de mită sau trafic de influență. E vorba de abuz în serviciu", transmite B1 TV.

Google News icon  Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News

Adaugă comentariu

0 caractere :: Număr maxim de caractere 1000

* Comentariile care contin limbaj vulgar vor fi suspendate

 
 
 
 
 
SONDAJ DE OPINIE
Închide
În plină criză economică și petrolieră, PSD ar trebui să iasă de la guvernare?
Da
Nu
Trimite răspunsul
x close